Biketrial

Sportlife vítězně - Finálový závod Triglav MČR v biketrialu

[9.11.2005] Finále Triglav MČR se uskutečnilo tak jako vloni v rámci sportovní výstavy Sportlife na BVV v Brně. Pořadatelé připravili pestrou trať tvořenou převážně umělými překážkami. Nicméně se ukázalo, že pro kategorie Elite i Master byla lehčí. Jely se pouze 4 sekce na 2 kola a tak příčinou mé nervozity byl především strach ze zbytečné chyby. Ta by se těžko napravovala. Perlou závodu bylo finále o cenu Sportlife, do kterého postoupilo 5 nejlepších jezdců kategorií Elite a Master. Ti si to pak rozdali v přímém souboji na 4 sekcích, které se jely mírně upravené v opačném směru.
Vzhledem k tomu, že titul mistra ČR v kategorii Elite jsem měl již jistý, byl mým cílem postup do finále, a to z jakéhokoli místa. K tomu mi měl také hodně pomoci brácha, tentokrát "jen" v roli doprovodu. Českou Elitu doplnili slovenští jezdci - kvalitní Peter Muziga a nadějný Samuel Grečner.
Průběh závodu byl hodně vyrovnaný, svým výkonem, a to především ve 2. kole překvapil Tomáš Babický. Skončil jsem hned za ním na 3.místě. Tohle umístění, jak jsem již naznačil, pro mě nebylo směrodatné. Důležitý byl postup do finále, které si vybojovali také P.Sadílek, T.Babický, P.Muziga a F.Sadílek.
Průběh finále byl hodně napínavý. První sekci zajelo všech 5 eliťáků čistě - tedy bez trestného bodu. Na 2.sekci - náročných kládách zaváhal P.Sadílek. Zapsal 5 tr.bodů a sám určitě cítil, že se tím připravil o možnost vyhrát. Třetí sekci - vlny(brněnskou klasiku), projeli všichni kromě Petera Muzigy za nulu. Pořadí před poslední sekcí (betonové skruže) bylo následující: já, T.Babický a F.Sadílek 0 tr.bodů, P.Muziga 1 tr.bod a P.Sadílek 5 tr.bodů. Do poslední sekce vjel první Franta, který volil jistotu a úvodní výskok odšlápl. Celkem za finále tedy 1 tr.bod. Po Frantovi projel sekci čistě Peter, celkem tedy také 1 tr.bod. Poté jsem se na start postavil já a bylo mi jasné, že když ji dám za nula, budu brát zlato či stříbro. I díky hlasité podpoře některých přerovských fandů jsem tento psychický test zvládl, sekci projel čistě a 0 tr.bodů za finále bylo na světě. Vše měl v rukou Tomáš Babický. Ten však chyboval na přeskoku, zapsal 1 tr. bod a bylo rozhodnuto! Vítězství bylo moje a byla to nádherná tečka za mojí nejúspěšnější sezónou. Škoda jen, že jsem v zápětí nestihl vyhlášení finále. No co už...Na bednu jsem si tedy došel "jen" dvakrát - pro 3.místo v dopoledním závodě MČR a potom pro celkové 1.místo v seriálu Triglav MČR, tedy titul mistra ČR v kategorii Elite.