Biketrial

Sportlife #2 - finále

[15.11.2007] Do odpoledního atraktivníhp finále postupovalo 8 nejlepších jezdců z dopoledního závodu (Kuba Vencl, já, Vašek Kolář, Roman Chvojka, Ján Šidlík, Michal Budský, Adam, Karel Brambora+ na divokou kartu startující Vlasta Čiháček a junior David Herka. Finále se jelo jednokolově na 4 sekce, z nichž některé byly zlehčeny a u poslední se do trestných bodů započítával i čas projetí.

Finále jsem si letos bohužel moc neužil, protože hned na první sekci jsem poměrně nepříjemně spadl z vodopádu a levou nohou při odskoku dopadl přímo na hranu spodní nádrže s vodou... zbývající sekce jsem sice odjel, ale už to nebylo ono... Navíc s inkasovanou pětkou se už ve finále pomýšlet na bednu nedá :-(

Adam si počínal o poznání lépe, na první sekci sice zapsal zbytečný bod. Nicméně k tomu přibyly už jen dva na rovnovážné kladině a na super výsledek bylo zaděláno:-)

Nejlépe však finále zvládl Roman Chvojka, který předvedl hezkou, vyrovnanou jízdu (stejně jako po celý rok) a zaslouženě s nulou trestných bodů vyhrál. Na druhém místě skončil Adam, který si tak výrazně zlepšil náladu po dopoledním 7.místě. Stejně bodů jako brácha měl i Vlasta Čiháček, jen horší čas projetí na poslední sekci ho posunul na 3.místo.

Na stupních vítězů ve finále tedy stanuli úplně jiní jezdci než v dopoledním závodě - to hovoří o velké vyrovnanosti jezdců a že v takovém krátkém závodě jako je Sportlife rozhodují opravdu maličkosti.

Tohle finále zároveň bylo posledním závodem na mém dosavadním kole. S kolem, s kterým jsem získal titul vicemistra Evropy 2006, druhého vicemistra ČR 2006 a Evropy 2007, s novým rámem poté i letošní 6.místo z MS. Majitelem zatím mého nejúspěšnějšího kola se stal Vojta Křiva, který se po letošním postupu z Begineru objeví příští rok v kategorii Minime. Tak snad se mu na něm bude dařit;-)

Letošní biketrialová sezona tedy byla závodně uzavřena, v přístích týdnech by se mělo na stránkách objevit i celkové hodnocení. Nicméně zbývá ještě uzavřít sezonu formálně společensky :-) V Přerově tuhle akci určitě uskutečníme...termín se na našich stránkách určitě objeví !!!